Šalvěj bílá 20g

Šalvěj bílá 20g

Šalvěj bílá 20g
Šalvěj bílá 20g Šalvěj bílá 20g Šalvěj bílá 20g
Výrobce: berk
Model: salviaapiana
Dostupnost: skladem
Cena: 149,00Kč
Množství:  

Bílá šalvěj je až 1,5m vysoký keř z čeledi hluchavkovité (Lamiaceae) pocházející z jihozápadu Spojených Států a severozápadu Mexika. Nejvíce se vyskytuje na jihu Californie v Mohavské a Sonorské poušti. Listy a stonky má porostlé bílými trichomy (chlupy), díky kterým celá rostlina působí bíle - ojíněně. Domorodý název je qas'ily - bílý mudrc. V angličtině se jí také říká Sacred Sage (posvátná šalvěj), California Sage (kalifornská šalvěj) nebo Bee Sage (včelí šalvěj - její květy jsou mimořádně lákavé pro včely).

Podobně jako jiné druhy šalvěje má i šalvěj bílá (salvia apiana) prokázané antimikrobiální a antikarcinogenní účinky. U domorodců měla vždy své místo jako vykuřovadlo při očistných obřadech - očistila místo od negativních energií a následně byly použity další byliny pro přitažení pozitivních energií (Hierochloe odorata, Thuja plicata, Libocedrus decurrens). Listy a stonek šalvěje bílé vydávají při pálení hořce kořeněnou vůni, která je dnes již celosvětově oblíbenou. Aromatické látky jsou s oblibou přidávány také do parfémů s levandulovou a citronovou bází.

Drcená semínka šalvěje bílé našla svoje uplatnění v cukrářských výrobcích, šamponech, obarvovačích a další vlasové kosmetice.