Boswellia serrata - kadidlo 40g

Boswellia serrata - kadidlo 40g

Boswellia serrata - kadidlo 40g
Boswellia serrata - kadidlo 40g
Výrobce: berk
Model: kadidlo
Dostupnost: skladem
Cena: 119,00Kč
Množství:  

Různé druhy kadidlovníku z čeledi březulovitých (burseraceae), rostoucích především v Arábii, Jemenu, Ománu, Somálsku, ale i v Indii, produkují nejznámější a nejproslulejší pryskyřici – kadidlo, zvané též Boswellia serrata nebo Boswellia sacra.
Jeho užití spadá do nejstarších egyptských kultur a v průběhu dalších tisíciletí se stalo tím nejdůležitějším vykuřovadlem. Nesmělo chybět při žádných náboženských či světských obřadech a rituálech. Je signováno Slunci a má téměř univerzální použití, symbolizuje mužskou složku.
Patří mezi nejúčinnější čističe atmosféry jak na duchovní tak i na fyzické úrovni, má silné dezinfekční účinky, vytváří pocit průzračnosti, zbožnosti, čistoty a klidu. Staví most mezi fyzickou a duchovní rovinou bytí, říká se, že s jeho vůní můžete poznat Boha. Jedná se o silný stimulant lidského ducha, snižuje stres, uvolňuje napětí, je vhodným doprovodem modliteb a meditací, rozšiřuje vědomí.
Velmi kvalitní třídy kadidla pochází ze Somálska. Ta nejvyšší se označuje jako Maydi, je světlé či zlatavé barvy a velkých zrn. Normal obsahuje menší zrna světlejší barvy. Oba druhy jsou žádané a kvalitní.
Vůně je balzamická, pryskyřičnatá, méně citrusová než u druhů z Ománu, vznešená, typicky kadidlová.