Guarana - Paullinia cupana 25g

Guarana - Paullinia cupana 25g

Guarana - Paullinia cupana 25g
Guarana - Paullinia cupana 25g Guarana - Paullinia cupana 25g
Výrobce: herbsofthegods
Model: guarana
Dostupnost: skladem
Cena: 109,00Kč
Množství:  

Paullinia cupana je keř nebo malý strom z čeledi mýdelníkovité rozšířený v Kolumbii, Venezuele, Peru, Ekvádoru a severní Brazílii.

Jeho semena jsou známa jako Guarana a jsou stimulantem centrální nervové soustavy. Obsahují asi 4,2% kofeinu a několik dalších látek jako guaranin, theobromin a theofylin. Extrakt ze semen je běžně používanou ingrediencí v energetických nápojích.

Guarana je známá pro své povzbuzující účinky, snižuje únavu, udržuje pozornost a bdělost. Je vhodná při nervovém vypětí, při depresích a může se použít při rekonvalescenci po dlouhé nemoci. Může tišit menstruační bolesti. Kladně působí na nervový i tělesný stav, stimuluje mozkové funkce a podporuje mozkovou činnost. Likviduje v těle volné radikály, napomáhá při průjmech. Je vhodná pro studenty, kteří mají před důležitou zkouškou. Guarana zlepšuje paměť a soustředění. Dále může být guarana součástí redukčních diet, protože snižuje chuť k jídlu a stimuluje odbourávání tuků.

Zde nabízený prášek ze semen Guarana doporučujeme užívat v kombinaci s mletým oříškem Cola. Účinky Coly se dostaví skoro ihned po požití a účinky Guarany zase dlouho přetrvávají. Spojením těchto dvou stimulantů vznikne stimulující a mírně afrodiziakální nápoj.

Půlku až celou čajovou lžičku prášku lze přidat do jakéhokoli oblíbeného nápoje. Taktéž je možné dosladit podle chuti.