Bílý leknín - Nymphaea alba 20g

Bílý leknín - Nymphaea alba 20g

Bílý leknín - Nymphaea alba 20g
Bílý leknín - Nymphaea alba 20g Bílý leknín - Nymphaea alba 20g Bílý leknín - Nymphaea alba 20g
Výrobce: herbsofthegods
Model: whitelotus
Dostupnost: skladem
Cena: 260,00Kč 169,00Kč

Množstevní sleva: od 3ks cena 225,00 Kč za kus
Množstevní sleva: od 5ks cena 215,00 Kč za kus
Množstevní sleva: od 7ks cena 195,00 Kč za kus
Množství:  

Posvátný Bílý leknín pro relaxaci a euforické rozšíření vědomí.

Bílý leknín má podobný obsah alkaloidů a účinky jako Modrý leknín. Květy jsou bílé, rostoucí jednotlivě na dlouhých stopkách a uvnitř je schováno mnoho tyčinek. Listy mají v průměru až 30 cm. Dlouze řapíkaté, palistnaté listy vyrůstají společně s dlouhými bezlistými květními stopkami z oddenku. Řapík je prostoupený vzdušnými kanálky. Čepel je nadnášena na hladinu vody dutinami vyplněnými vzduchem. Dutiny jsou umístěny uvnitř listů, ale i ve stopkách květů. Listové čepele jsou celokrajné, okrouhle elipsovité a kožovité. Žilnatina listové čepele je k okraji třikrát pravoúhle vidličnatá se vzájemně souvisejícími žilkami. Na tmavozeleném líci listů jsou průduchy, které bývají ucpané slizem. Rub listů je však světle zelený. Lekníny rostou většinou ve stojatých vodách v hloubce 30 – 150 cm a na slunečných stanovištích. Nejširší výskyt mají v severozápadní Africe.

Vědci se domnívají, že květy obsahují apomorphine, nornuciferin a nuciferine. Samotné výzkumy těchto alkaloidů ukazují podobné fungování jako u viagry. Tím se Bílý leknín stává potenciálně silným afrodiziakem. Psychoaktivní složky nupharin a nymphaein z něj zároveň dělají účinné sedativum a relaxant.

Dávka pro jednu osobu se připraví spařením 2-5g sušených květů 2-4dl vroucí vody - nechá se odstát přikryté 15 minut. Z Bílého leknínu lze připravit také stejný nápoj jako z Modrého leknínu - namočte 5g sušených květů Bílého leknínu na 24 hodin do 7dl vína - při překročení doporučeného poměru bude obtížnější výsledný nápoj pozřít pro svojí hořkost.