Kolovník lesklý - Cola nitida 50g

Kolovník lesklý - Cola nitida 50g

Kolovník lesklý - Cola nitida 50g
Kolovník lesklý - Cola nitida 50g Kolovník lesklý - Cola nitida 50g Kolovník lesklý - Cola nitida 50g
Výrobce: herbsofthegods
Model: kolanut
Dostupnost: skladem
Cena: 190,00Kč

Množstevní sleva: od 3ks cena 165,00 Kč za kus
Množstevní sleva: od 5ks cena 155,00 Kč za kus
Množstevní sleva: od 7ks cena 140,00 Kč za kus
Množství:  

Afrodiziakum zvyšující koncentraci a fyzickou výkonnost.

Cola nitida byla jednou z původních přísad v celosvětově oblíbeném nápoji Coca – Cola, kterou v roce 1886 vyrobil lékárník John Stith Pamberton. Dnes se nahrazuje mnohem levnějším kofeinem. Kolovník pochází ze střední a západní tropické Afriky, kde roste v podrostu deštných pralesů. Hojně se pěstuje v Nigérii, odkud se kultura rozšířila do Súdánu, dále pak do Ameriky, na Jamajku a zejména do Brazílie a Mexika a konečně do Indie a jižních oblastí tropické Asie.

Cola nitida se na Jamajce a v Kolumbii užívala jako sexuální stimulant. Po celém světě je však známá jako osvěžující a povzbuzující prostředek, jelikož stimuluje centrální nervovou soustavu. Zvyšuje koncentraci a pročišťuje mozek. Je vhodný jak pro studenty, tak i pro lidi, kteří mají náročnou práci a často se cítí přepracovaní. Nově nabitou energii pocítíte skoro ihned po dobu až šesti hodin. Cola nitida je vhodný pomocník při problémech s nadbytečnými kily, protože tlumí pocit hladu i žízně.

Cola nitida se doporučuje také v kombinaci s Guaranou. Účinky Coly se dostaví skoro ihned po požití a účinky Guarany zase dlouho přetrvávají. Spojením těchto dvou stimulantů vznikne stimulující a mírně afrodiziakální nápoj.

Účinnými látkami jsou především alkaloidy kofein a theobromin. Kofeinu je zde až 3x více než v kávových zrnech a tvoří více jak polovinu objemu ořechu. Mezi další obsahové látky se řadí bílkoviny, třísloviny, škrob a vitamíny B a C.

V Evropě a v Americe jsou dnes kolová semena výchozí surovinou ve farmaceutickém průmyslu pro výrobu povzbuzujících preparátů známých jako kolové víno nebo kolové tabletky. V potravinářském průmyslu se používají při výrobě osvěžujících nápojů.

Jedna až dvě lžičky prášku se přidají do čaje, kávy, horkého mléka, atp. Sladí se podle chuti.