Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba 50g

Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba 50g

Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba 50g
Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba 50g Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba 50g Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba 50g
Výrobce: herbsofthegods
Model: ginkgo
Dostupnost: skladem
Cena: 180,00Kč
Množství:  

Stimulant mozku pozitivně ovlivňující krevní oběh.

Efekty se dostavují při dlouhodobém užívání.

Jinan je velmi pomalu rostoucí, mohutný strom, který se na Zemi vyskytoval společně s dinosaury již před 200 miliony let (tedy v druhohorách). Jednotlivé stromy se mohou dožít až 1000 let. V současné době je Jinan jediný žijící zástupce rostlinné čeledi Jinanovití.

Obsahuje terpeny, souhrnně nazývané ginkgolidy. Z dalších látek potom polyfenoly (zejména flavonoidy - mono, di, tri - glykosidy). Antioxidační aktivitu vykazují flavonové glykosidy a terpenické laktony. Bilobalidy mají blahodárný vliv na arterie, kapiláry a vény hlavně v mozku a dolních končetinách.

Klinicky byly prokázány blahodárné účinky na mozkovou tkáň, zejména potom při mozkové cévní nedostatečnosti a s tím souvisejícím (syndrom primární degenerativní demence, vaskulární demence). Klinicky byla prověřena účinnost Jinanu na mozkovou tkáň u starších lidí (schopnost soustředění, zlepšuje paměť, snižuje míru apatie i náladovost). Jinan prokazatelně tlumí projevy 'senility' tím, že aktivuje v červených krvinkách enzym, který zlepšuje přenos vzruchů mezi nervovými buňkami. Flavonoidy Jinanu zvyšují žilní tonus a snižují propustnost kapilár. Nezanedbatelná je rovněž vysoká účinnost proti volným radikálům. Ginkgolidy Jinanu jsou velmi účinné v první fázi aterosklerózy (tzv. kornatění tepen). Používá se při periferních oběhových obtížích jako závratě (vertigo), sluchové přeludy a akrokyanóza (modrání konečků prstů). Je prokázána 100 % účinnost tlumení tinnitusu (chronické pískání v uších). V časopise Americké lékařské asociace byl otištěn výsledek výzkumu, který potvrdil skutečnost, že Jinan zpomaluje snižování inteligence u lidí trpících Alzheimerovou chorobou a mnohainfarktovou demencí. Působí proti zúžení tepen přivádějících krev do penisu, a jsou proto účinnou prevencí proti impotenci. Jinan je rovněž doporučován jako antidepresivum. Extrakt Jinanu mírní bolest při chůzi u lidí trpících arteriální okluzivní chorobou (nedostatečné prokrvování periferních částí těla) a zánětem žil (flebitis). Aktivní látky Jinanu potlačují alergické reakce, čehož je možné využít při léčbě astma.

Jinan se nedoporučuje při užívání léků na cukrovku a ředění krve. Jinan narušuje metabolizmus farmak na bázi enzymu cyp3A4, v případě pochybností užití Jinanu konzultujte se svým lékařem.

Doporučená denní dávka je 4 až 12 g sušených listů Jinanu. Ze sušených listů se vaří čaj.

More info: https://www.cognitune.com/ginkgo-biloba-benefits/