Erythrina mulungu 50g

Erythrina mulungu 50g

Erythrina mulungu 50g
Erythrina mulungu 50g Erythrina mulungu 50g Erythrina mulungu 50g
Výrobce: herbsofthegods
Model: mulungu
Dostupnost: skladem
Cena: 330,00Kč
Množství:  

Brazilské přírodní sedativum - přírodní zklidňující prostředek.

Erythrina mulungu je vysoce ceněné sedativum v Brazílii. Odvar z Erythriny se používá již několik staletí a domorodé obyvatelstvo na něj nedá dopustit. Mulungu je středně vysoký, dobře rozvětvený strom, který vyrůstá do výšky 10 až 14 metrů. Je z čeledi bobovitých. Na větvích se hojně vyskytují červeno-oranžové květy, které přitahují pozornost již z dálky. Plodem je lusk, semena jsou velká a červeno-černé barvy. Ty jsou používány domorodými kmeny na výrobu šperků a náhrdelníků. Mulungu je nejvíce rozšířena v Brazílii a Peru a v menším množstvím se vyrůstá i v dalších tropických oblastech Jižní Ameriky. Obvykle se vyskytuje v bažinách a podél břehů.

Je dokázáno, že Mulungu obsahuje vysoké množství flavonoidů, triterpenů a alkaloidů. Mezi hlavní rostlinné chemické látky v Mulungu patří: alanin, arginin, kyselina asparagová, cristacarpin, cristadine, crystamidine,  erythralines, erythramine, erythratine, gama-aminomáselné kyseliny, kyselina glutamová, hypaphorine lektiny, kyselina ursolová, a vitexin.

Mulungu stabilizuje centrální nervovou soustavu, uklidňuje po nervovém vypětí, posiluje játra. Látky obsažené v Mulungu jsou považovány za nejsilnější přírodní sedativa.

Dvě lžíce sušené kůry se zalijí 2.5dl vařící vody - nechá se 20 minut přikryté odstát. Po přecedění a vychladnutí se může výsledný nápoj vypít.

Lidé úžívající léky na nízký tlak by se měli ohledně užívání Mulungu poradit s lékařem.