Hořká tráva - Calea zacatechichi 50g

Hořká tráva - Calea zacatechichi 50g

Hořká tráva - Calea zacatechichi 50g
Hořká tráva - Calea zacatechichi 50g Hořká tráva - Calea zacatechichi 50g Hořká tráva - Calea zacatechichi 50g
Výrobce: herbsofthegods
Model: dreamherb
Dostupnost: skladem
Cena: 330,00Kč
Množství:  

Mexická bylina pro lucidní snění.

Calea zacatechichi je hustě větvený keř, který dorůstá do výšky až 3 metrů. Má oválné listy s pilovitými hranami. Délka listů je 2 – 7 cm. Květenství se skládá z dvanácti žlutých drobných květů. Calea vyrůstá v Mexiku v horských oblastech nad 1500 m. n. m. v mexických státech Chiapas, Jalisco, Morelos, Oaxaca, Veracruz, v nížinách na poloostrově Yuacatan a na Kostarice. Calea má tendenci růst v oblastech s výskytem borovic a dubů.

Hořká tráva je psychoaktivní rostlina vyrůstající v Mexiku, která je uctívaná indiánským kmenem Chontal, které využívali jako lék na různé chmury i pro věštecké účely. Její listy kouřil šaman a ve snech dostával odpovědi na otázky ohledně budoucnosti, nemocí nebo napomáhal nalézt ztraceného člověka. Calea byla také identifikována jako jedna z rostlin, která zdobí aztécké sochy Xochipilli.

Zachatechichi je aztécké slovo, které znamená „hořká tráva". Šamani ji nazývají také "božské listí" nebo-li "thle-pelakano" a tvrdí, že pročišťuje smysly. Když Indiáni vypijí tento nápoj, často ještě vykouří cigaretu smotanou ze sušených listů rostliny, aby tak zvýšili halucinogenní účinek. Začátek působení drogy poznají podle toho, že se cítí ospalí, zřetelně vnímají svůj tep a bušení srdce. Chuť tohoto nápoje je silně hořká a mnoho lidí ji nemusí snášet. Naopak kouření je poměrně příjemné, ovšem účinek není tak intenzivní.

Zatím neznámý alkaloid, obsažený v zacateichichi, podle moderních výzkumů zpomaluje mozkovou činnost, působí hypnoticky a navozuje živou představivost při první fázi SWS (short wave sleep – mělký spánek).

3g sušeného listí se spaří 2.5dl vroucí vody - nechá se přikryté odstát 15 minut - výslední čaj je velmi hořký, proto se obvykle sladí cukrem nebo medem. Pije se každý den před spaním. Čaj navozuje lucidní dobře zapamatovatelné sny.