Damiana - Turnera diffusa 50g

Damiana - Turnera diffusa 50g

Damiana - Turnera diffusa 50g
Damiana - Turnera diffusa 50g Damiana - Turnera diffusa 50g Damiana - Turnera diffusa 50g
Výrobce: herbsofthegods
Model: damiana
Dostupnost: skladem
Cena: 190,00Kč
Množství:  

Mexické afrodiziakum stimulující smysly pro muže i pro ženy.

Damiana je užívána především jako afrodiziakum, na které více reagují ženy. Odvar z rostliny se pije nejpozději dvě hodiny před pohlavním stykem. Pravý požitek však pocítíte až po několika pravidelných dávkách, které posílí pohlavní orgány. Dále se užívá při prvních příznacích menopauzy, frigidity, neplodnosti, impotence nebo na zvětšenou prostatu. Damiána může pomoci také při bolestivé nebo nepravidelné menstruaci a zklidňuje výkyvy nálad. V kombinaci s Ginkgo bilobou má stimulační účinky a s Passioflorou incarnatou působí relaxačně a napomáhá lucidnímu snění.

Indiánské kmeny Aztéků a Mayů znaly dva hlavní způsoby použití: buď z hrsti damiany dělali čaj, který sloužil jako silné afrodisiakum, nebo její listy kouřili kvůli relaxačním účinkům. Kouření je typickým způsobem aplikace. Kouř je však značně dráždivý pro plíce, a proto se doporučuje kouřit tuto rostlinu přes vodní dýmku. Časté jsou i likéry z této rostliny. V likérové formě se nazývá Creme de Damiana a vyrábí se v Guadalajara v Mexiku.
Účinná látka damiany se stala díky svému širokému spektru pozitivních účinků součástí velkého množství energetických nápojů.

Listy damiany obsahují řadu éterických olejů, různé terpenické látky a arbutin. Dalšími účinnými látkami jsou třísloviny, flavoidy, glykosidy a hořká hnědá látka damianin

Likér z damiany připravíte tak, že 30 g listů naložíte do půl litru alkoholu (vodky) na 14 dní. Výsledekem je silné mentální afrodisiakum odbourávající zábrany. Někdy se připravuje čaj z 1g listů, které se 15 munut vaří v 250 ml vody. Tento čaj se pak užívá 3x denně.