Blue lotus - Nymphaea caerulea 20g

Blue lotus - Nymphaea caerulea 20g

Blue lotus - Nymphaea caerulea 20g
Blue lotus - Nymphaea caerulea 20g Blue lotus - Nymphaea caerulea 20g Blue lotus - Nymphaea caerulea 20g
Výrobce: herbsofthegods
Model: bluelotus
Dostupnost: skladem
Cena: 260,00Kč

Množstevní sleva: od 3ks cena 225,00 Kč za kus
Množstevní sleva: od 5ks cena 215,00 Kč za kus
Množstevní sleva: od 7ks cena 195,00 Kč za kus
Množství:  

Egyptský leknín pro relaxaci a euforické rozšíření vědomí.

Nymphaea caerulea je nádherný modrý leknín, který uctívali již dávní Egypťané.  Modrý leknín byl vyobrazován na památnících, nástěnných malbách i nábytku a v rakvi kněžích nesměl chybět věnec z jeho okvětních lístků.

Názvy leknín a lotos (anglicky lotus) mohou být trochu matoucí. Lotos se nazývá rostlina pocházející z jihovýchodní Asie – Nelumbo nucifera. Vypadá velmi podobně a někdy se jí chybně říká egyptský leknín. Egyptského původu jsou však pouze lekníny rodu Nymphaea.

Nymphaea má oválné, nepravidelně zubaté listy, které měří v průměru 12 -15 cm. Květy jsou modro-bílé nebo fialové barvy, která se plynule mění do světle žluté. Okvětních lístků je přibližně 14 až 20. Květy se otevírají v dopoledních hodinách a za soumraku se opět uzavře. Nymphaea roste na březích řek a jezer v mírném a teplém pásu. Leknín je původem z Egypta, ale během let se rozšířil do východní Afriky, Indie a Thajska.

Mnoho starověkých obrazů zachycuje Modrý leknín ve spojení s vínem a jinými okrasnými předměty, což zřejmě symbolizuje harmonii mezi duchovní mystikou a smyslem pro krásu, kterou Modrý leknín bezpochyby reprezentuje. Tuto ideu mohou potvrzovat i účinky starověkého posvátného nápoje, který se připravoval macerací 2-4 květů Modrého leknínu namočených ve džbánku s vínem po dobu 24 hodin. Účinky tohoto nápoje byly popisované jako omamné až narkotické s barevnými obrazci při zavřených očích. V současné době je Modrý leknín pro své relaxační účinky užíván v lidové medicíně ve směsi s jinými bylinami pro podporu usínání a spánku. Pro zesílení účinku se Modrý leknín kombinuje s bylinami jako je Mučenka pletní, Damiána, Kozlík lékařský, Chmel otáčivý atp.

Pro vyrobení tradičního staroegyptského nápoje namočte 5g sušených květů Modrého leknínu na 24 hodin do 7dl vína - při překročení doporučeného poměru bude obtížnější výsledný nápoj pozřít pro svojí hořkost.